Skip to main content

SYDENT

Dentálna hygiena

Dentálna hygiena je základným pilierom zdravých zubov a ústnej dutiny. Cieľom je minimalizovať tvorbu zubného povlaku a zubného kameňa. Pomôžeme Vám odstrániť viditeľné i neviditeľné nánosy ktoré spôsobujú zubný kaz. Naučíme Vás ako správne pracovať so zubnou kefkou, zubnými niťami, zubnými pastami a ústnymi vodami. Dentálnu hygienu vykonávame u detí, dospelých aj u žien v tehotenstve.

Výhody dentálnej hygieny v SYDENT CLINIC

  • Bezbolestné odstránenie zubného kameňa a povlaku
  • Profesionálne pieskovanie zubov a fluoridácia
  • Nastavenie individuálneho profilu frekvencie hygieny
  • Dentálna hygiena formou hry pre deti v zubnom kresle
  • Dentálna hygiena v tehotenstve

Objednávame do 48h

Počas pracovných dní

Garancia kvality

Záruka na všetky zákroky

Bezbolestná stomatológia

Možnosť celkovej anestézie

Dentálna hygiena

Dentálna hygiena pre dospelých a deti

Dentálna hygiena je dôležitá preto, lebo málokto si čistí zuby správne, čo vedie k tvorbe zubného povlaku a zubného kameňa. Pri dlhodobo zlom stave ústnej hygieny sa objavia ochorenia ďasien, slizníc a zubný kaz, ktoré svojimi účinkami výrazne poškodzujú tkanivá zuby, či celé zubné oblúky.

Počas dentálnej hygieny Vám naši špecialisti ukážu správnu techniku čistenia zubov a individuálne odporučia nástroje zubnej hygieny. Vďaka tomu zistíte aká zubná kefka, dentálna niť, zubná pasta a výplachová voda je pre Vaše zuby a ústnu dutinu najvhodnejšia.

Rovnako Vás naučíme správnu techniku čistenia zubov, ktorú si vyskúšate na zubných modeloch. Deti sa techniku čistenia naučia hravou formou v zubnom kresle. Chyby dentálnej hygieny je možné vždy napraviť, vďaka čomu budete mať Vy i Vaše deti zdravé a silné zuby.

Na dentálnu hygienu do našich zubných ambulancií v Starom Meste v Bratislave sa môžete objednať jednoducho online na našom webe alebo telefonicky.

Ako prebieha vyšetrenie:

VYŠETRENIE A KONTROLA INFEKCIE

Vyšetrenie stavu Vašich zubov a ďasien je veľmi dôležité pre stanovenie správnej diagnózy a nastavenie nasledujúcej liečby.

DETEKCIA PLAKU

Ofarbením zviditeľníme biofilm na zuboch a ďasnách. Uvidíte, ako si doma čistíte zuby a kde všade sa biofilm nachádza. Vedecké dôkazy potvrdzujú, že orálny biofilm spôsobuje až 95% všetkých dentálnych problémov: zubný kaz, zápal ďasien a parodontitídu.

AIRFLOW “pieskovanie”

AIRFLOW „pieskovanie“ odstraňuje biofilm, pigmentácie a čerstvo kalcifikovaný zubný kameň z povrchu Vašich zubov a to aj z ťažko dostupných miest. Je to špeciálna technológia, ktorá je minimálne invazívna a zároveň maximálne efektívna na čistenie biofilmu z povrchu zubov.

PERIOFLOW

Perioflow je jednoducho povedané “pieskovanie“ v parodontálnom vačku hlbšom ako 4 mm. Parodontálne vačky vznikajú pri parodontóze. V dôsledku dlhodobého zápalu ďasien tkanivá okolo zuba ustupujú a vytvára sa hlboký priestor okolo zuba. Tento priestor je ťažko prístupný pre domáce čistenie, preto sa v parodontálnych vačkoch hromadia baktérie, ktoré zabraňujú vyliečeniu parodontitídy. Je veľmi dôležité čistiť tieto priestory v pravidelných intervaloch a zbavovať ich baktérii aby sme urobili maximum pre vyhojenie tkanív okolo zuba.

ULTRAZVUKOVÉ ČISTENIE

Jedná sa o technológiu, ktorá šetrným spôsobom odstráni zubný kameň z povrchu Vašich zubov.

KONTROLA

Doladenie posledných detailov pre Váš zdravý a spokojný úsmev.

INŠTRUKTÁŽ A MOTIVÁCIA

Okrem ošetrenia, ktoré vykonáme v našich zubných ambulanciách, je dôležitá aj správna starostlivosť o zuby po odchode z kliniky. Radi Vám ukážeme a zároveň Vás naučíme, ako sa efektívne starať o svoje zuby, aby ste si ich udržali krásne čisté a zdravé po celý život.

Objednajte sa online

Premeny

pred
pred

Náš tím

V sydente sa o vás postarajú naši odborníci

Záleží nám na spokojnosti každého jedného pacienta. Staviame na najmodernejších technológiách a vysokej odbornosti našich stomatológov.

MDDr. Marek Soviš
stomatochirurg

MDDr. Michaela Kalaj Romanik