Zlomil sa Vám zub?

[vc_row type=“in_container“ full_screen_row_position=“middle“ column_margin=“default“ column_direction=“default“ column_direction_tablet=“default“ column_direction_phone=“default“ scene_position=“center“ text_color=“dark“ text_align=“left“ row_border_radius=“none“ row_border_radius_applies=“bg“ overflow=“visible“ overlay_strength=“0.3″ gradient_direction=“left_to_right“ shape_divider_position=“bottom“ bg_image_animation=“none“][vc_column column_padding=“no-extra-padding“ column_padding_tablet=“inherit“ column_padding_phone=“inherit“ column_padding_position=“all“ column_element_direction_desktop=“default“ column_element_spacing=“default“ desktop_text_alignment=“default“ tablet_text_alignment=“default“ phone_text_alignment=“default“ background_color_opacity=“1″ background_hover_color_opacity=“1″ column_backdrop_filter=“none“ column_shadow=“none“ column_border_radius=“none“ column_link_target=“_self“ column_position=“default“ gradient_direction=“left_to_right“ overlay_strength=“0.3″ width=“1/1″ tablet_width_inherit=“default“ animation_type=“default“ bg_image_animation=“none“ border_type=“simple“ column_border_width=“none“ column_border_style=“solid“][vc_column_text]

Ak príde k zlomeniu zuba, je dôležité, čo najskôr vyhľadať stomatológa, pretože zub môže odumrieť. Tu je postup, ktorý odporúčame v prípade zlomenia zuba:

[/vc_column_text][vc_column_text]Opláchnite ústa:
Dôkladne opláchnite ústa teplou slanou vodou, aby ste odstránili prípadné zvyšky častí zlomeného zuba. Slaná voda pomáha tiež zmierniť bolesť a zápal.

Zastavte krvácanie (ak je prítomné):
Ak je prítomné mierne krvácanie, priložte a stlačte sterilný gázový tampón, čistý uterák alebo papierovú vreckovku na postihnuté miesto a podržte niekoľko minút, aby sa krvácanie zastavilo.

Uchovajte zlomený kúsok zuba:
Ak sa zlomila len časť zuba, snažte sa ju zachovať. Dajte ju do mlieka, slín alebo sterilnej fľaše so slanou vodou alebo časť zubu prineste vo vlhkej vreckovke. Toto môže pomôcť pri prípadnej rekonštrukcii zuba. Stomatológ posúdi, či sa dá úlomok použiť pri rekonštrukcií korunkovej časti zuba.

Znížte bolesť a opuch:
Na zníženie bolesti a opuchu môžete aplikovať studený obklad na vonkajšiu časť tváre blízko postihnutého zuba. Pomôcť môžu aj lieky proti bolesti, nakoľko môžu pomôcť dočasne zmierniť nastupujúcu bolesť.

Navštívte stomatológa:
Je dôležité čo najskôr vyhľadať a navštíviť stomatológa (ideálne do cca 2 hodín). Návštevu neodkladajte. Bez ohľadu na to, či ide o drobné zlomeniny alebo vážne poškodenie, len profesionálna lekárska starostlivosť Vám môže poskytnúť správnu diagnózu a liečbu. Čo najskôr vyhľadajte stomatológa, pretože zub môže odumrieť. Zhotoví sa RTG snímka a stanový sa diagnóza. Po určení diagnózy a ošetrení, je nutná ďalšia kontrola vitality zuba a dôsledná ústna hygiena.

Pamätajte, že každý prípad zlomenia zuba je jedinečný, a preto by ste mali kontaktovať svojho stomatológa čo najskôr, aby ste získali odbornú pomoc a liečbu. Stomatológ bude schopný posúdiť rozsah poškodenia a navrhnúť najvhodnejší liečebný postup na základe individuálnych okolností.[/vc_column_text][nectar_global_section id=“770″][/vc_column][/vc_row]

Objednajte sa na vyšetrenie